Aktuální doporučení ministerstva zdravotnictví

24. listopadu 2022
Z důvodu očekávaného zvýšeného výskytu respiračních infekcí během letošního podzimu a zimy vydala hlavní hygienička ČR MUDr. Pavla Svrčinová, Ph.D. aktuální doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR pro zdravotnická zařízení. Prosíme o jejich striktní dodržování.

Žádáme vás, abyste byli ohleduplní k ostatním návštěvníkům, pacientům a zdravotnickému personálu a při pohybu v prostorách naší nemocnice používali ochranu dýchacích cest; a zároveň, v případě, že pociťujete příznaky respiračních obtíží nebo jste v blízkém kontaktu, například v domácnosti, s osobami s akutně probíhajícím respiračním onemocněním, odložili
návštěvu hospitalizovaných pacientů na později.

Děkujeme vám za ohleduplnost.

Konference zdravotníků NPK nabídla atraktivní témata a navštívil ji ministr Válek

29. května 2023

Jaká je vize i skutečnost fungování urgentních příjmů? Proč je důležité věnovat pozornost seniorům a dlouhodobě nemocným? Jaká úskalí jsou spojená s poskytováním zdravotní péče? Jak vypadá ambulance bolesti z pohledu sestry? Nejen tato témata se probírala z různých úhlů pohledu na IV. ročníku Konference zdravotníků Nemocnice Pardubického kraje (NPK).

Když děti učí děti, jak si správně mýt ruce

19. května 2023

Správná technika mytí rukou a jejich dezinfekce dokážou zachránit život. Navzdory zkušenostem z covidu stále existují lidé, kteří chybují. A právě toho si všimli (třeba i u svých spolužáků) dnes již žáci 7. ročníku Základní školy a Mateřské školy J. A. Komenského z Brandýsa nad Orlicí Václav Kudrna a František Cabalka a rozhodli se přijít s neotřelým nápadem. Před časem jej představili v Orlickoústecké nemocnici, kde vznikla prvotní inspirace.