Barevné léto na oddělení ORL

Barevné léto na oddělení ORL
30. září 2016
V průběhu srpna 2016 došlo k realizaci 1. části projektu výzdoby pokojů dětských pacientů hospitalizovaných na oddělení ORL Orlickoústecké nemocnice  

Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové (http://www.nfzz.cz/). Nástěnné malby jsou významnou součástí pilotní části projektu, kterým se nadace snaží od roku 2007 zpříjemnit pobyt pacientům v nemocnicích.  

K prvnímu setkání s paní Žádníkovou, rodačkou z Ústí nad Orlicí, došlo v červenci roku 2015, kdy si osobně přijela prohlédnout interiéry oddělení. Naši žádost předložila správní radě k posouzení, kde byla po schválení zařazena do projektu pro rok 2016.

 Výtvarná část byla již dílem chrudimského malíře Libora Škrlíka a grafika Marcela Šarouna. Během několika dnů vznikly nejdříve grafické návrhy, které se brzy staly součástí interiéru pokojů. Hravé a veselé obrázky z prostředí cirkusu a domečku plného zvířátek, podporující zvídavost a fantazii,  těší malé pacienty i jejich rodiče.  

Věříme, že brzy budeme v projektu pokračovat i v dětských koutcích, které jsou součástí ambulancí a plánováno je i oživení chodby na oddělení ORL.

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

O dopadech novely jednali zástupci kraje a nemocnice na Ministerstvu zdravotnictví

24. listopadu 2023

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Pardubického kraje se na MZČR účastnili jednání ve věci novely zákoníku práce. Cílem setkání s řediteli legislativních odborů MZČR a MPSV bylo upozornit na problémy, s nimiž se v důsledku aktuální i připravované podoby zákoníku práce budou potýkat zejména malé nemocnice. Účastníci schůzky se domluvili na vzájemné spolupráci při pokračování legislativního procesu novelizace zákoníku práce.

Omezení provozu v Nemocnici Pardubického kraje v průběhu prosince

23. listopadu 2023

V souvislosti s očekávaným prosincovým protestem, který je mimo jiné spojován s požadavkem na systémové změny v českém zdravotnictví, dojde ve čtyřech z pěti krajských nemocnic k omezení provozu. Maximální snaha se vyvíjí o zachování akutní a neodkladné péče, dále pak péče onkologické. Plánované operace se však výrazně omezí, někde se kvůli personální situaci odloží úplně. Výpovědi z dohod o pracovní činnosti, pomocí kterých je zajišťována péče o pacienty mimo běžnou pracovní dobu, dalo v Nemocnici Pardubického kraje (NPK) 38 % sloužících lékařů.