Do Nemocnice Pardubického kraje přijely první vakcíny proti Covid-19

Do Nemocnice Pardubického kraje přijely první vakcíny proti Covid-19
30. prosince 2020
Přesně ve dvě hodiny zaparkoval před ústavní lékárnou Pardubické nemocnice vůz přepravní společnosti a lékárnice převzaly zásilku prvních vakcín pro Pardubický kraj. Dodávku uskladnily v mrazicím boxu při teplotě -70 °C.

Část ze 195 ampulek se pak přesunula do chladničky, kde bude rozmrzat. Těmito prvními dávkami budou zítra naočkováni první zdravotníci Nemocnice Pardubického kraje a Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

V následujících týdnech má do očkovacího centra v Pardubické nemocnici dorazit dalších šest takovýchto dávek. Závozy, od nichž se bude odvíjet další očkování, mají podle harmonogramu dorazit v průběhu ledna, a to vždy ve čtvrtek.

Další aktuality

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.