I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb květen 2021 na dětském oddělení

I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb květen 2021 na dětském oddělení
11. června 2021
Aktivitami nabitý květen na dětském oddělení přinesl hospitalizovaným dětem rozmanité rozptýlení.

Na dětském oddělení se v květnu 2021 uskutečnila čtyři vystoupení Zdravotních klaunů, projektové dny „Den Evropy“: barvy a chutě Evropy a „Den Afriky“ s paní  Ladislavou Stejskalovou z NNO Cesta pro rodinu Žamberk. Dále také projektový den „Světový den her“ a „Týden plný her“.

Paní Eva Jakoubková malovala s dětmi na přání a u pavilonu dětského oddělení vystoupila Filharmonie Hradec králové (klarinetové kvarteto). Tohoto vystoupení se zúčastnili žáci Speciální ZŠ, MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí, klienti Stacionáře Ústí nad Orlicí.

Nádherně rozkvetlá zahrada za dětským oddělením navíc již láká ke klidnému spočinutí.


Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice

Další aktuality

Když děti učí děti, jak si správně mýt ruce

19. května 2023

Správná technika mytí rukou a jejich dezinfekce dokážou zachránit život. Navzdory zkušenostem z covidu stále existují lidé, kteří chybují. A právě toho si všimli (třeba i u svých spolužáků) dnes již žáci 7. ročníku Základní školy a Mateřské školy J. A. Komenského z Brandýsa nad Orlicí Václav Kudrna a František Cabalka a rozhodli se přijít s neotřelým nápadem. Před časem jej představili v Orlickoústecké nemocnici, kde vznikla prvotní inspirace.

Děkujeme našim sestřičkám za jejich obětavou práci

12. května 2023

V den výročí narozenin zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingalové, tedy 12. května, se každoročně slaví Mezinárodní den sester. Obětavé práce zdravotních sestřiček si vážíme i v Nemocnici Pardubického kraje. Sestry a ostatní zdravotnický personál stojí vždy v centru dění poskytování péče, protože role každého jednotlivého člena ošetřovatelského týmu je v systému zdravotní péče nezastupitelná a významná.