I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb listopad 2021 na dětském oddělení

10. prosince 2021
Na dětském oddělení se v listopadu uskutečnilo třikrát vystoupení Zdravotních klaunů, projektové dny Jakou barvu má podzim, Týden plný her-včelka Bee-bot a Světový den pozdravů.

Naše škola se účastní každoročně projektu Společně za úsměv 2021, který pořádá Konzum Ústí nad Orlicí. I letos se žáci ZŠ a MŠ při nemocnici zapojili do evropského projektu EUROPE Direct Pardubice Vánoční výměna dekorací 2021 a naše vánoční stromečky se díky tomu pyšní ozdobami z celého světa.

Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice

Ukrajinští uprchlíci se učí česky. Někteří už projevili zájem o práci

11. května 2022

V Nemocnici Pardubického kraje začal kurz Základy českého jazyka pro cizince, který je určen pro ukrajinské uprchlíky. „Oslovili jsme ty, které jsme měli v evidenci jako potenciální uchazeče o zaměstnání v Nemocnici Pardubického kraje. Přihlásilo se nám 10 zájemců. První lekce se jich zúčastnilo šest – jeden lékař, čtyři zdravotní sestry a jedna ošetřovatelka,“ uvedla vedoucí Odboru vzdělávání Nemocnice Pardubického kraje Alena Němečková.

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Moderní srdce významně změnilo tvář celého areálu

6. května 2022

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Její areál po letech významně mění svou tvář. Pacientům ze spádové oblasti 200 tisíc obyvatel východní části regionu Pardubického kraje bude sloužit nový urgentní příjem. Jeho vybudování je prozatím největší dokončenou investicí v historii Pardubického kraje, kterou překoná až dokončení centrálního příjmu v Pardubické nemocnici.