I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb prosinec 2021 na dětském oddělení

I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb prosinec 2021 na dětském oddělení
13. ledna 2022
Na dětském oddělení se v prosinci 2021 uskutečnilo pět vystoupení Zdravotních klaunů, z toho jedno na Štědrý den. Projektové dny „Čas vánoční – čas sváteční“ umocnily předvánoční atmosféru a zapojily děti do předvánočních příprav.

Ani „Mikulášská nadílka“, ve spolupráci se studenty VOŠ a SŠ zdravotnické a sociální v Ústí nad Orlicí, letos nechyběla. Nikoho čerti neodnesli a děti měly velkou radost. Ani tento rok na nás nezapomněli naši sponzoři, od kterých jsme převzali mnoho krásných dárků. Poděkování patří zaměstnancům Wiky, spol. s r. o. Lanškroun za hračky, spolku „Tvoříme pro radost“, z.  s. Choceň za plyšové marůdky, NNO Cestě pro rodinu, Žamberk za svícen a ovoce pro zdravotníky Orlickoústecké nemocnice.

Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice

Další aktuality

Ukrajinští uprchlíci se učí česky. Někteří už projevili zájem o práci

11. května 2022

V Nemocnici Pardubického kraje začal kurz Základy českého jazyka pro cizince, který je určen pro ukrajinské uprchlíky. „Oslovili jsme ty, které jsme měli v evidenci jako potenciální uchazeče o zaměstnání v Nemocnici Pardubického kraje. Přihlásilo se nám 10 zájemců. První lekce se jich zúčastnilo šest – jeden lékař, čtyři zdravotní sestry a jedna ošetřovatelka,“ uvedla vedoucí Odboru vzdělávání Nemocnice Pardubického kraje Alena Němečková.

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Moderní srdce významně změnilo tvář celého areálu

6. května 2022

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Její areál po letech významně mění svou tvář. Pacientům ze spádové oblasti 200 tisíc obyvatel východní části regionu Pardubického kraje bude sloužit nový urgentní příjem. Jeho vybudování je prozatím největší dokončenou investicí v historii Pardubického kraje, kterou překoná až dokončení centrálního příjmu v Pardubické nemocnici.