I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb prosinec 2023 na dětském oddělení

I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb prosinec 2023 na dětském oddělení
29. ledna 2024

Na dětském oddělení se v prosinci 2023 uskutečnilo 4x vystoupení Zdravotních klaunů, z toho na Štědrý den proběhlo během dopoledne vánoční nadělování s Drahuškou Drobnou, která přinesla dobrou náladu a dárečky. V letošním roce byly rozdávány dárky a hračky od našich sponzorů: spolek "Tvoříme dětem" Choceň (marůdci), Wiky dětem Lanškroun (sbírka hraček pro dětské pacienty) a firma Šmídl s.r.o. Žamberk (hračky pro dětské oddělení i malé pacienty).

Projektové dny na téma „Čas vánoční - čas sváteční “ jsme zahájili "Mikulášskou nadílkou", kterou už každoročně pořádáme s pedagogy a studenty VOŠ a SŠ zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí. Dárkové ovocné balíčky dětem připravila firma Tercie cz, s.r.o. Letohrad a čokoládové adventní kalendáře p. Felgr.

Krásné výrobky vznikaly ve výtvarných dílnách s p. L. Stejskalovou z NNO Cesta pro rodinu Žamberk: "Andělé a čerti" a "Dárkové vánoční tašky". 

Mile překvapilo a potěšilo děti i jejich doprovody setkání s p. E. Jakoubkovou, která v rámci akce "Malování na přání" kreslila něžné obrázky.

Za pomoci kuchařů a kuchařek Orlickoústecké nemocnice jsme pekli a zdobili vánoční cukroví a perníčky. 

Prostory oddělení i ambulancí provoněly vánoční svícny zhotovené při adventním aranžování.

 

Děkujeme všem sponzorů a spolupracovníkům za jejich významnou pomoc během roku 2023 a těšíme se na spolupráci v roce novém.

Přejeme všem pevné zdraví a dny plné radosti.  

Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice