I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb září 2021 na dětském oddělení

I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb září 2021 na dětském oddělení
7. října 2021
V září byl na dětském oddělení slavnostně zahájen školní rok 2021/2022. Uskutečnily se čtyři návštěvy Zdravotních klaunů, projektové dny Mezinárodní den mandal a Světový den nosorožců, které zajistila výtvarná dílna s paní Ladislavou Stejskalovou z NNO Cesta pro rodinu Žamberk.

Uskutečnil se i projektový den ZŠ Evropský den jazyků a opět nás navštívila paní Eva Jakoubková s Malováním na přání. V rámci exkurze žáků Speciální ZŠ, MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí bylo ze sponzorského projektu Veselé léto připraveno divadelní představení Hudebního divadla dětem HK Hrátky na pohádky.

 

Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice

Další aktuality

Ukrajinští uprchlíci se učí česky. Někteří už projevili zájem o práci

11. května 2022

V Nemocnici Pardubického kraje začal kurz Základy českého jazyka pro cizince, který je určen pro ukrajinské uprchlíky. „Oslovili jsme ty, které jsme měli v evidenci jako potenciální uchazeče o zaměstnání v Nemocnici Pardubického kraje. Přihlásilo se nám 10 zájemců. První lekce se jich zúčastnilo šest – jeden lékař, čtyři zdravotní sestry a jedna ošetřovatelka,“ uvedla vedoucí Odboru vzdělávání Nemocnice Pardubického kraje Alena Němečková.

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Moderní srdce významně změnilo tvář celého areálu

6. května 2022

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Její areál po letech významně mění svou tvář. Pacientům ze spádové oblasti 200 tisíc obyvatel východní části regionu Pardubického kraje bude sloužit nový urgentní příjem. Jeho vybudování je prozatím největší dokončenou investicí v historii Pardubického kraje, kterou překoná až dokončení centrálního příjmu v Pardubické nemocnici.