I STONAT SE DÁ S ÚSMĚVEM aneb září 2024 na dětském oddělení

7. října 2024

Na dětském oddělení jsme zahájili školní rok 2024/2025. V září 2024 se uskutečnilo 4x vystoupení Zdravotních klaunů a i tento měsíc se konaly projektové dny na téma "Mezinárodní den čokolády", "Evropský den jazyků "a "Světový den srdce". Výtvarná dílna s p. L. Stejskalovou z NNO Cesta pro rodinu Žamberk byla tentokrát na téma "Sovička".

V rámci sponzorské akce: "Veselé léto 2024“ zavítali 23. září na dětské oddělení Orlickoústecké nemocnice herci Hudebního divadla dětem Hradec Králové s představením: „Pozpívejme si, děti“. Jedná se o pravidelnou akci, na kterou se všichni těšíme. Společně s dětskými pacienty viděli a prožili představení žáci Speciální základní školy, mateřské školy a praktické školy v Ústí nad Orlicí.

Mluvené a zpívané slovo doprovází laskavý a vlídný humor Josefa Čapka, ze kterého kouzelné hudební představení čerpá. Představení plné humoru, jemné hudby a veselých písniček bylo krásným zážitkem pro všechny přítomné.

Pohádky:

1. Jak myli podlahu
2. O panence, která tence plakala
3. Jak psali psaní dětem do Nymburka

Obsazení: Ester Bendová Novozámská a David Benda
Scénář a režie: Michela Novozámská
Písničky napsala: Michaela Novozámská
Hudba: Tomáš Krečmer a Michaela Novozámská

Děkujeme vedení divadla, hercům i sponzorům za neopakovatelný zážitek.

Naše poděkování také patří manželům Rozlivkovým za hračky a dárky pro radost dětem, které jsou hospitalizovány na našem oddělení.

Kolektiv pedagogů a zdravotníků dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice