Informace o COVID-19 pro nastávající maminky

Informace o COVID-19 pro nastávající maminky
18. března 2020
Od 19. 3. se z důvodu snižování rizik šíření nákazy koronavirem ruší možnost přítomnosti další osoby (doprovodu rodičky) u porodu. Více informací pro nastávající maminky zde: https://usti.nempk.cz/rizika-covid-19-v-tehotenstvi
Nemocnice Pardubického kraje od 19. 3. 2020 ruší možnost přítomnosti další osoby (doprovodu rodičky) u porodu. Toto opatření je přijato v návaznosti na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR z 18. 3. 2020, v němž se výslovně zakazuje přítomnost otců u porodu. Bylo vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě. Zákaz přítomnosti doprovodu (otců) u porodu se týká všech čtyř porodnic Nemocnice Pardubického kraje, tzn. porodnice v Pardubické, v Chrudimské, v Orlickoústecké a ve Svitavské nemocnici. Otec či jiná osoba rodičku pouze předá do péče zdravotnického personálu a poté opustí budovu porodnice. Děkujeme za pochopení! Na základě mnoha reakcí na toto opatření doplňujeme. Opatření Nemocnice Pardubického kraje se řídí nařízením Vlády ČR, které zakazuje přítomnost otce u porodu (viz obrázek a níže ke stažení celý dokument). V nařízení týkající se přítomnosti doprovodu u porodu NEJSOU uvedeny žádné výjimky. Tudíž je ZÁKAZ naprosto STRIKTNÍ. 

Další aktuality

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.