Kdo miluje, daruje krev 2016

Kdo miluje, daruje krev 2016
12. února 2016
V pátek 12. února 2016 se na hematologicko-transfúzním oddělení Orlickoústecké nemocnice uskutečnil jubilejní 10. ročník akce Kdo miluje, daruje krev.

V letošním roce přišlo darovat dárek v podobě krve celkem 72 dárců, z toho 16 prvodárců. Valentýnské odběry se konaly tradičně pod záštitou senátora Ing. Petra Šilara, který přišel dárce navštívit a podpořit.

„Letos proběhl již 10. ročník Valentýnského darování krve v Orlickoústecké nemocnici. Během konání této akce za celých deset let navštívilo naše oddělení tolik prvodárců, kolik již běžné přijde darovat krev za jeden rok. Snažíme se touto akcí přesvědčit o důležitosti bezplatného dárcovství krve především mladou generaci a všeobecně veřejnost, jelikož bez podávání transfuzí se současná medicína obejít nedokáže,“ uvedl MUDr. Jiří Řezníček, ředitel a primář hematologicko – transfúzního oddělení Orlickoústecké nemocnice.  

Další aktuality

Konference zdravotníků NPK nabídla atraktivní témata a navštívil ji ministr Válek

29. května 2023

Jaká je vize i skutečnost fungování urgentních příjmů? Proč je důležité věnovat pozornost seniorům a dlouhodobě nemocným? Jaká úskalí jsou spojená s poskytováním zdravotní péče? Jak vypadá ambulance bolesti z pohledu sestry? Nejen tato témata se probírala z různých úhlů pohledu na IV. ročníku Konference zdravotníků Nemocnice Pardubického kraje (NPK).

Když děti učí děti, jak si správně mýt ruce

19. května 2023

Správná technika mytí rukou a jejich dezinfekce dokážou zachránit život. Navzdory zkušenostem z covidu stále existují lidé, kteří chybují. A právě toho si všimli (třeba i u svých spolužáků) dnes již žáci 7. ročníku Základní školy a Mateřské školy J. A. Komenského z Brandýsa nad Orlicí Václav Kudrna a František Cabalka a rozhodli se přijít s neotřelým nápadem. Před časem jej představili v Orlickoústecké nemocnici, kde vznikla prvotní inspirace.

Děkujeme našim sestřičkám za jejich obětavou práci

12. května 2023

V den výročí narozenin zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingalové, tedy 12. května, se každoročně slaví Mezinárodní den sester. Obětavé práce zdravotních sestřiček si vážíme i v Nemocnici Pardubického kraje. Sestry a ostatní zdravotnický personál stojí vždy v centru dění poskytování péče, protože role každého jednotlivého člena ošetřovatelského týmu je v systému zdravotní péče nezastupitelná a významná.