Na odběry biologického materiálu nově i do areálu Orlickoústecké nemocnice

Na odběry biologického materiálu nově i do areálu Orlickoústecké nemocnice
14. června 2022
Od středy 15. června otevře Orlickoústecká nemocnice centrum pro odběry biologického materiálu přízemí budovy F. Pacienti tak budou moci vedle vysokomýtského odběrového centra a odběrového centra Galen přijít na odběry přímo do nemocničního areálu.

Odběrové centrum v nemocnici bude, stejně jako další dvě centra, sloužit k odběrům biologického materiálu, tedy krve a moči na biochemická, hematologická, koagulační, mikrobiologická, sérologická a další vyšetření či glykemické křivky, i výtěrům z krku nebo nosu.

V provozní době odběrového centra jsou odběry bez objednání.

Provozní doba odběrového centra v budově F Orlickoústecké nemocnice:
úterý 7.00–10.30
středa 7.00–10.30
pátek 7.00–10.30

 

Další aktuality

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.