Nemocnice částečně obnoví provoz plánované péče, pacienty čekající na zákrok osloví napřímo

5. ledna 2022
V Nemocnici Pardubického kraje tento týden klesly počty pacientů hospitalizovaných s covidem-19 na úroveň z poloviny listopadu. Snížil se počet covidových stanic o dvě a situace dovoluje mírné obnovení plánované péče. Je však třeba počítat s tím, že při změně epidemické situace může ze dne na den dojít k opětovnému omezení.

S koncem tohoto týdne se začnou postupně obnovovat provozy poraden a plánovaná operativa u těch zákroků, které budou předpokládat nekomplikovaný průběh a krátkodobější hospitalizace. Jednotlivé nemocnice totiž stále limitují počty pacientů v intenzivní péči a zároveň se v brzké době očekává opětovný růst výskytu covidu-19 v populaci. Už teď se podíl nové mutace objevuje ve 20 % pozitivních vzorků.

Pacienty, kterým byl z důvodu epidemické situace zákrok odložen, bude nemocnice kontaktovat napřímo. Vzhledem k vývoji situace v souvislosti s mutací omikron jsou nemocnice připraveny během 24 hodin obnovit tzv. covidový provoz.

Všem pacientům děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.