Odběrové místo v Pardubické nemocnici rozšiřuje provozní dobu, mění se i místa odběrů

Odběrové místo v Pardubické nemocnici rozšiřuje provozní dobu, mění se i místa odběrů
31. srpna 2020
Od 1. září 2020 se prodlužuje provozní doba odběrového místa pro testování na COVID-19 v Pardubické nemocnici. Odběry se budou provádět od pondělí do pátku od 8.00 do 12.00 hodin. Od poloviny září se začne testovat i o víkendu.
Kromě změny provozní doby se mění také místo, kde se odběry provádějí. Od září se pro tento účel začne využívat ambulance v budově č. 8. Od 12. září bude o víkendu odběrové místo otevřeno od 7.00 do 9.00 hodin. „Vzhledem k celorepublikovému nárůstu počtu případů covid-pozitivních pacientů a nadcházejícímu podzimu, kdy můžeme očekávat zesílení epidemie, prodlužujeme provozní dobu odběrového místa v Pardubicích, abychom vyhověli všem požadavkům na testování,“ uvedla ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková. Provozní doba odběrového místa v Litomyšlské nemocnici zůstává nezměněná, tedy každý všední den od 7.00 do 12.00 hodin. Od pondělí 31. srpna se však odběrové místo přesunulo do budovy C Litomyšlské nemocnice (bývalé kožní oddělení). Pacienti se na odběr v Pardubické a Litomyšlské nemocnici musí předem prostřednictvím on-line formuláře, ve kterém si zvolí termín odběru. Formulář je dostupný na webových stránkách nemocnice www.nempk.cz/testovani.  

Další aktuality

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.