Orlickoústecká porodnice má nové porodní lůžko

Orlickoústecká porodnice má nové porodní lůžko
11. října 2014
Orlickoústecká nemocnice zakoupila na gynekologicko-porodnické oddělení nové moderní porodní lůžko. Nová porodnická postel AVE svou koncepcí spojuje individuální požadavky rodičky na komfort a pohodlí s profesionálními potřebami porodního týmu, navíc s důrazem na estetický a funkční design celého výrobku.

Během první doby porodní slouží jako podpora při vyhledávání individuálních úlevových poloh. Je vybavena odpovídajícím příslušenstvím a nabízí rodičce možnost zaujmout optimální pozici i během tlačení ve druhé době porodní.

Při využití veškerého příslušenství je možné vedení porodu klasickým, nebo alternativním způsobem – polohy v leže na zádech, v polosedě, na čtyřech končetinách, v leže na boku, ve dřepu, v závěsu, ve dřepu s oporou partnera. V případě akutní, urgentní či krizové potřeby je možné na ní provést císařský řez.

Po porodu slouží k pohodlnému odpočinku rodičky během nezbytné doby sledování na porodním sále.

vedení gynekologicko – porodnického oddělení Orlickoústecké nemocnice, a.s.

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

O dopadech novely jednali zástupci kraje a nemocnice na Ministerstvu zdravotnictví

24. listopadu 2023

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Pardubického kraje se na MZČR účastnili jednání ve věci novely zákoníku práce. Cílem setkání s řediteli legislativních odborů MZČR a MPSV bylo upozornit na problémy, s nimiž se v důsledku aktuální i připravované podoby zákoníku práce budou potýkat zejména malé nemocnice. Účastníci schůzky se domluvili na vzájemné spolupráci při pokračování legislativního procesu novelizace zákoníku práce.

Omezení provozu v Nemocnici Pardubického kraje v průběhu prosince

23. listopadu 2023

V souvislosti s očekávaným prosincovým protestem, který je mimo jiné spojován s požadavkem na systémové změny v českém zdravotnictví, dojde ve čtyřech z pěti krajských nemocnic k omezení provozu. Maximální snaha se vyvíjí o zachování akutní a neodkladné péče, dále pak péče onkologické. Plánované operace se však výrazně omezí, někde se kvůli personální situaci odloží úplně. Výpovědi z dohod o pracovní činnosti, pomocí kterých je zajišťována péče o pacienty mimo běžnou pracovní dobu, dalo v Nemocnici Pardubického kraje (NPK) 38 % sloužících lékařů.