Pardubičtí hokejisté na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice

22. října 2013
Již počtvrté v posledních letech navštívili pacienty dětského oddělení hokejisté oblíbeného pardubického „Dynama" - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Brankáře Dušana Salfického, kapitána týmu Václava Kočího a legendu pardubického hokeje Vladimíra Martince uvítali zpívanou zdravicí žáci ZUŠ Týniště nad Orlicí. Přestože se týmu daří (v současné době je na druhém místě extraligové tabulky), nabídli jsme hráčům posilu - sestru Obroučkovou, která si pro své hokejové angažmá zvolila pseudonym sestra Hašková.

Brankářská výstroj jí sice slušela, ale nekoordinovanými pády ve snaze lapit letící touš se o slibně zahájenou kariéru u ledu připravila. Zklamaně odletěla nabídnout své služby do NHL. Do besedy se pak zapojili kromě pacientů tradičně i děti ze ZŠ Komenského a dorostenci z ústeckého stacionáře. Na závěr proběhla autogramiáda a fotografování. O foto s oběma ztepilými hráči byl zvláště mezi školními dívkami veliký zájem.

Poděkování za zprostředkování akce i dlouholetý sponzoring našeho oddělení patří manželům Šudovým, kteří předali primáři Luďku Rybovi peněžitý šek na podporu dětského oddělení.

Kolektiv dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice