Prvním miminkem roku 2022 v Pardubickém kraji je Dorotka

Prvním miminkem roku 2022 v Pardubickém kraji je Dorotka
3. ledna 2022
Dorotka jako první holčička a Sebastien jako první chlapeček – první děti, které přišly na svět 1. ledna 2022 v Pardubickém kraji.

Prvním miminkem, které se narodilo v některé z porodnic Nemocnice Pardubického kraje, byla holčička Dorotka. Mamince Tereze se Dorotka narodila v Orlickoústecké nemocnici 1. ledna v 6.47 hodin a vážila 3000 g. Doma v Jablonném nad Orlicí na ni čeká s tatínkem Radkem také 2,5letá sestřička Barunka. Kromě Dorotky se 1. ledna v Orlickoústecké nemocnici narodila také Olivia, a to v 11.44 hodin, a Matěj v 15.05 hodin.

Prvním chlapečkem a druhým miminkem, které se narodilo na Nový rok v Pardubickém kraji, je Sebastien. Ten přišel na svět v Chrudimské porodnici v 10.49 hodin s váhou 3150 g. Pro maminku Natálii je prvním dítětem a rodina pochází z Tisovce. V sobotu 1. ledna porodnice v Chrudimi přivítala na svět také chlapečka Lukáše, který se narodil ve 20.34 hodin.

V porodnicích Pardubické a Svitavské nemocnice na první miminko čekali až do dalšího dne. V Pardubicích přišel jako první miminko roku 2022 na svět Erik, a to 2. ledna v 7.31, s porodní váhou 3680 g, jako druhé dítě maminky Martiny. Ve Svitavách se jako první narodila holčička Alenka. Na svět přišla 2. ledna v 18.05 a její maminkou je také Alena.

Počty porodů v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje v roce 2021:

  • Pardubická nemocnice – 1309
  • Chrudimská nemocnice – 1125
  • Orlickoústecká nemocnice – 1068
  • Svitavská nemocnice – 763

Další aktuality

Ukrajinští uprchlíci se učí česky. Někteří už projevili zájem o práci

11. května 2022

V Nemocnici Pardubického kraje začal kurz Základy českého jazyka pro cizince, který je určen pro ukrajinské uprchlíky. „Oslovili jsme ty, které jsme měli v evidenci jako potenciální uchazeče o zaměstnání v Nemocnici Pardubického kraje. Přihlásilo se nám 10 zájemců. První lekce se jich zúčastnilo šest – jeden lékař, čtyři zdravotní sestry a jedna ošetřovatelka,“ uvedla vedoucí Odboru vzdělávání Nemocnice Pardubického kraje Alena Němečková.

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Moderní srdce významně změnilo tvář celého areálu

6. května 2022

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Její areál po letech významně mění svou tvář. Pacientům ze spádové oblasti 200 tisíc obyvatel východní části regionu Pardubického kraje bude sloužit nový urgentní příjem. Jeho vybudování je prozatím největší dokončenou investicí v historii Pardubického kraje, kterou překoná až dokončení centrálního příjmu v Pardubické nemocnici.