V Orlickoústecké nemocnici je babybox dočasně mimo provoz

V Orlickoústecké nemocnici je babybox dočasně mimo provoz
18. srpna 2023
Z technických důvodů je od pátku 18. srpna mimo provoz orlickoústecký babybox, tedy schránka, respektive inkubátor, který nabízí ženám v tíživé životní situaci možnost odložit zcela anonymně a bezpečně své novorozené dítě.

Na odstranění závady se pracuje, o zprovoznění babyboxu v Orlickoústecké nemocnici bude nemocnice informovat.

V případě potřeby využít babybox se nejbližší schránky nachází:

  • ve Svitavách (Svitavská nemocnice, babybox se nachází z vnější strany budovy A z ulice U Nemocnice)
  • v Rychnově nad Kněžnou (Nemocnice Rychnov nad Kněžnou, Jiráskova 506)
  • v Pardubicích (Pardubická nemocnice, babybox je umístěn v zadní části pavilonu Porodnicko-gynekologické – budova č. 3)
  • v Chrudimi (SeneCura SeniorCentrum, Čáslavská 525)
  • v Hradci Králové (Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, Hradecká 1690, Hradec Králové

AKTUALIZACE:  

Babybox v Orlickoústecké nemocnici je opět v provozu

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

O dopadech novely jednali zástupci kraje a nemocnice na Ministerstvu zdravotnictví

24. listopadu 2023

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Pardubického kraje se na MZČR účastnili jednání ve věci novely zákoníku práce. Cílem setkání s řediteli legislativních odborů MZČR a MPSV bylo upozornit na problémy, s nimiž se v důsledku aktuální i připravované podoby zákoníku práce budou potýkat zejména malé nemocnice. Účastníci schůzky se domluvili na vzájemné spolupráci při pokračování legislativního procesu novelizace zákoníku práce.

Omezení provozu v Nemocnici Pardubického kraje v průběhu prosince

23. listopadu 2023

V souvislosti s očekávaným prosincovým protestem, který je mimo jiné spojován s požadavkem na systémové změny v českém zdravotnictví, dojde ve čtyřech z pěti krajských nemocnic k omezení provozu. Maximální snaha se vyvíjí o zachování akutní a neodkladné péče, dále pak péče onkologické. Plánované operace se však výrazně omezí, někde se kvůli personální situaci odloží úplně. Výpovědi z dohod o pracovní činnosti, pomocí kterých je zajišťována péče o pacienty mimo běžnou pracovní dobu, dalo v Nemocnici Pardubického kraje (NPK) 38 % sloužících lékařů.