Vyšlo nové číslo nemocničního časopisu Dotek

Vyšlo nové číslo nemocničního časopisu Dotek
27. prosince 2021
Letos 31. prosince to bude 7 let od doby, kdy se krajské nemocnice spojily do jedné akciové společnosti pod název Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Poslední dva roky jsou v našich nemocnicích ve znamení boje s covidem-19, přesto se nám za dobu naší existence podařila řada věcí.

Nemocnice zažívají obrovský stavební boom, rostou nové budovy, investuje se do nových technologií i do komfortu pro naše pacienty a rozšiřuje spektrum služeb. Řada našich pracovišť patří mezi oborovou špičku a všechna se věnují svým pacientům s maximální péčí. Abyste i vy zůstali v kontaktu s tím, co se v nemocnicích děje, připravili jsme pro vás jako vánoční dárek nový nemocniční časopis Dotek.

Stavební boom a nemocniční provoz
Letošní rok se nám podařilo dokončit a uvést do provozu jedno z nejmodernějších pracovišť
v Česku, novou budovu psychiatrie v Pardubické nemocnici. O tom, jak v našich nemocnicích léčíme lidskou duši, si tak můžete přečíst v rubrice Téma čísla. Zajímá vás, jak vidí proměnu královny medicíny, za kterou je považována interna, lékař s třicetiletou praxí? Odpověď najdete v článku na straně 14. Věděli jste, že zájem o kožní ambulance roste a že v naší nemocnici léčíme lupénku s využitím biologické léčby?

Nemocnice však nejsou jen kliniky, oddělení nebo ambulance, ale především personál, který zde pracuje. V běžném denním kontaktu býváte se zdravotníky, o naše pacienty se však stará i řada nezdravotnických profesí, na straně 16 tak najdete článek, který vám poodhalí provoz nemocniční prádelny a prozradí, jaká tajemství čas od času vydá nemocniční prádlo.

Časopis si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Další aktuality

Ukrajinští uprchlíci se učí česky. Někteří už projevili zájem o práci

11. května 2022

V Nemocnici Pardubického kraje začal kurz Základy českého jazyka pro cizince, který je určen pro ukrajinské uprchlíky. „Oslovili jsme ty, které jsme měli v evidenci jako potenciální uchazeče o zaměstnání v Nemocnici Pardubického kraje. Přihlásilo se nám 10 zájemců. První lekce se jich zúčastnilo šest – jeden lékař, čtyři zdravotní sestry a jedna ošetřovatelka,“ uvedla vedoucí Odboru vzdělávání Nemocnice Pardubického kraje Alena Němečková.

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Moderní srdce významně změnilo tvář celého areálu

6. května 2022

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Její areál po letech významně mění svou tvář. Pacientům ze spádové oblasti 200 tisíc obyvatel východní části regionu Pardubického kraje bude sloužit nový urgentní příjem. Jeho vybudování je prozatím největší dokončenou investicí v historii Pardubického kraje, kterou překoná až dokončení centrálního příjmu v Pardubické nemocnici.