Vyšlo nové číslo nemocničního časopisu Dotek

27. prosince 2021
Letos 31. prosince to bude 7 let od doby, kdy se krajské nemocnice spojily do jedné akciové společnosti pod název Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Poslední dva roky jsou v našich nemocnicích ve znamení boje s covidem-19, přesto se nám za dobu naší existence podařila řada věcí.

Nemocnice zažívají obrovský stavební boom, rostou nové budovy, investuje se do nových technologií i do komfortu pro naše pacienty a rozšiřuje spektrum služeb. Řada našich pracovišť patří mezi oborovou špičku a všechna se věnují svým pacientům s maximální péčí. Abyste i vy zůstali v kontaktu s tím, co se v nemocnicích děje, připravili jsme pro vás jako vánoční dárek nový nemocniční časopis Dotek.

Stavební boom a nemocniční provoz
Letošní rok se nám podařilo dokončit a uvést do provozu jedno z nejmodernějších pracovišť
v Česku, novou budovu psychiatrie v Pardubické nemocnici. O tom, jak v našich nemocnicích léčíme lidskou duši, si tak můžete přečíst v rubrice Téma čísla. Zajímá vás, jak vidí proměnu královny medicíny, za kterou je považována interna, lékař s třicetiletou praxí? Odpověď najdete v článku na straně 14. Věděli jste, že zájem o kožní ambulance roste a že v naší nemocnici léčíme lupénku s využitím biologické léčby?

Nemocnice však nejsou jen kliniky, oddělení nebo ambulance, ale především personál, který zde pracuje. V běžném denním kontaktu býváte se zdravotníky, o naše pacienty se však stará i řada nezdravotnických profesí, na straně 16 tak najdete článek, který vám poodhalí provoz nemocniční prádelny a prozradí, jaká tajemství čas od času vydá nemocniční prádlo.

Časopis si můžete prohlédnout na tomto odkazu.