Nemocnice ruší stav hromadného postižení osob

30. března 2021

Necelý měsíc poté, co byl na území Pardubického kraje vyhlášen stav hromadného postižení osob, rozhodlo představenstvo Nemocnice Pardubického kraje o jeho zrušení. Důvodem je objektivně klesající zátěž a celkový pozvolný pokles trendu nově hospitalizovaných pacientů. Situace na standardních odděleních se tak začíná postupně stabilizovat, minimálně co do počtu hospitalizovaných. V intenzivní péči zůstává i nadále vážná.

Pandemie ze studentky udělala sanitářku na ARO. Sestry jsou „borky“, co by se rozkrájely, respirátor na bradě ji namíchne

19. března 2021

I když se nedostala na vytouženou medicínu, pomáhá studentka a skautka Lucie Rybková jako sanitářka na ARO v Orlickoústecké nemocnici. Prošla školením Českého červeného kříže a během zkouškového období sloužila třeba i čtyři dvanáctihodinové směny týdně. „Přijde mi, jako bych za poslední rok zestárla snad o deset let. Ale dobrovolničení v nemocnici je pro mladého dospělého hrozně cenná zkušenost,“ říká dívka, která kromě toho ještě zvládá vést skautskou družinku.

Nemocnice Pardubického kraje dnes v 16 hodin vyhlásila z důvodu nedostatku zdrojů stav hromadného postižení osob

2. března 2021

Dnes ve 14.53 informoval krajský koordinátor intenzivní péče a zároveň primář oddělení ARO Pardubické nemocnice Jiří Pařízek představenstvo společnosti o tom, že ve čtyřech z pěti krajských nemocnic došlo k vyčerpání lůžek intenzivní péče. Představenstvo společnosti proto rozhodlo o vyhlášení stavu hromadného postižení osob, a to bezodkladně od 16.00.

Jak bojovat se stresem? Zachovat si nadhled a naučit se relaxovat, říká psycholog Jan Bažant

23. února 2021

Zdravotníci i mnozí lidé nejen z oblasti zdravotnictví, ale i dalších profesí, zažívají v posledních měsících tlak, kterému nikdy dříve nečelili. Pandemie přinesla nové úkoly a pracovní i mimopracovní situace, na které bylo nutné rychle reagovat. Zvládání takového tlaku není jednoduché a každý ho může prožívat jinak. O tom, co je to stres a jak se s ním můžeme vypořádat pohovořil vedoucí psycholog oddělení klinické psychologie Pardubické nemocnice Mgr. Jan Bažant. „Pojem stres je dnes trochu takový ‚buzzword' – hodně se o něm mluví, což vede k tomu, že se přestane vnímat jako ohrožující věc. Stres ale může být závažnou záležitostí, kterou je potřeba řešit.“