Antigenní testování pro pedagogické pracovníky

3. prosince 2020

Nemocnice Pardubického kraje nabídne od pátku 4. prosince ve všech čtyřech svých odběrových místech prostor pro dobrovolné antigenní testování pro pedagogické pracovníky. Aktuálně je připravena kapacita přibližně 7000 míst. Zájemci o testování budou k testu potřebovat vyplněný formulář, potvrzení zaměstnavatele a musejí se registrovat v rezervačním systému. V termínu od 4. do 18. prosince je testování určeno výhradně pro pedagogické pracovníky, nikoli pro veřejnost.

Prezidentem oceněná sestra: Profesi beru jako poslání

5. listopadu 2020

Prezident Miloš Zeman ocenil medailí Za hrdinství zdravotní sestru Janu Březinovou, důchodkyni, která v covidové době vypomáhá v Litomyšlské nemocnici. Zatímco většina jejích vrstevnic si po celoživotní práci užívá zasloužené penze, Jana Březinová už při nástupu první koronavirové vlny začala pomáhat na interně Litomyšlské nemocnice. Nedávno se i ona covidem-19 nakazila. Od další práce pro potřebné ji to však neodrazuje. „Zrovna jsem v izolaci, v sobotu mohu opustit domov. Už se vidím v nemocnici. Kolegyním jsem psala, ať mi na příští týden napíšou další službu,“ těší se.