HIV poradna nabízí bezplatné a anonymní testování na virus HIV, syfilis a žloutenku typu B a C

Umístění: budova C
Provozní doba: 
každý pracovní čtvrtek od 15.00 do 18.00 hodin

Testování probíhá zdarma a anonymně. Součástí konzultace je před-testové a po-testové poradenství v oblasti prevence i případné léčby. V HIV poradně působí vyškolený personál, který nemá v oblasti sexuálního chování žádné předsudky a nikoho nehodnotí. V odůvodněných případech bude poradna schopna nabídnout i rychlotest na HIV s výsledkem do několika minut. 

Jak dostanete svůj výsledek?

Výsledky testů můžete zjistit prostřednictvím aplikace www.hiv-pomoc.cz. Po přihlášení použijete svůj identifikátor (písmenkový kód) a PIN. Výsledky se zobrazí za 2–4 pracovní dny. Pokud výsledky v systému nenadejte, musíte si je vyzvednout osobně v době sdělování výsledků, tj. v každý čtvrtek od 17.00 do 18.00 hodin. Telefonicky výsledky anonymních testů nikdy za žádných okolnosti nesdělujeme.

Poradna má vlastní uzavřenou čekárnu a samotné poradenství a testování probíhá v ordinaci, kde má případný klient soukromí a je zde zachována jeho anonymita. Každý ze zájemců o testování musí vyplnit dotazník, on-line systém pak na základě jeho odpovědí vyhodnotí, jaké testy by se měly provést. Pokud by systém vyhodnotil, že nemohlo dojít k nákaze, lze klienta na jeho žádost vyšetřit také. Musí pouze uhradit mírný poplatek.

Provozovatelem je Česká společnost AIDS pomoc, více informací na www.aids-pomoc.cz.