Lůžková část ORL oddělení disponuje 20 lůžky, z toho jsou 4 lůžka dětská a 3 lůžka jsou pooperační. Oddělení nabízí pacientům také jeden nadstandardní pokoj.

U dětí do 6 let věku má doprovázející rodič pobyt na lůžkovém oddělení plně hrazen zdravotní pojišťovnou.

Konzervativní diagnostické a léčebné postupy

  • audiologické a tympanometrické vyšetření pacientů se sluchovými poruchami
  • diferenciální diagnostika závrativých stavů
  • infuzní léčba náhlých sluchových poruch závrativých stavů a ušního šelestu
  • konzervativní léčba závažných zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích a polykacích

Prováděné výkony

Zevní ucho – ablace exostos zevního zvukovodu (odstranění kostěných výrůstků uvnitř zvukovodu), plastické operace vývojových vad a poúrazových deformit zevního zvukovodu, plastické operace odstálých ušních boltců.

Střední ucho – sanační operace u chronických středoušních zánětů a mikrochirurgické tympanoplastiky (operace na zlepšení sluchu u převodních sluchových poruch), Armstrongovy operace - zavádění ventilačních drenážních trubiček.

Nosní dutina a nosohltan – odstranění nosních polypů, adenotomie pod endoskopickou kontrolou (odstranění zvětšené nosní mandle), plastické operace vrozených nebo poúrazových deformit nosu (septoplastiky a septorinoplastiky), sanační operace dutin nosních a vedlejších dutin nosních endonasální endoskopickou technikou (FESS) i klasickými chirurgickými metodami ze zevního přístupu.

Dutina ústní a hltan – uvulopalatoplastika (odstranění chrápání), tonsilektomie (odstranění krčních mandlí), tonsilotomie harmockým skalpelem (šetrné zmenšování zvětšených krčních mandlí především u dětí).

Krk – totální thyroidektomie nebo hemithyroidektomie (odstranění celé štítné žlázy nebo její poloviny) u nemocných s nádorovými i nenádorovými onemocněními štítné žlázy, odstranění nádorů příštítných tělísek, nádorová chirurgie hrtanu, blokové krční disekce a exstirpace lymfatických uzlin, exstirpace laterálních a mediálních krčních cyst a krčních píštělí, mikrolaryngoskopické operace hrtanu.

Obličej – parotidektomie a exstirpace submandibulární a sublinguální žlázy při jejich postižení nádory (částečná nebo úplná resekce příušní žlázy nebo exstirpace podčelistní a podjazykové žlázy), chirurgické odstraňování nezhoubných i zhoubných nádorů obličeje i vlasaté části hlavy, ušního boltce a zevního zvukovodu s plasticko-chirurgickými rekonstrukčními výkony po těchto resekcích, odstranění kožních nadbytků očních víček.

umístění

budova A

telefon

+420 465 710 320

Ostatní informace

Na ORL lůžkovém oddělení je k dispozici jeden nadstandardní pokoj. Cena za jeho užívání je uvedena v ceníku nemocnice.