Aktuality oddělení Dětské a novorozenecké

Děti jsou úžasná a životodárná stvoření. Je skvělé být u toho, když rozkvetou, říká dětská sestra

25. března 2022

Dětem věnovala veškerý svůj profesní život, který letos začíná psát již 36. rok. Jak vnímá svou práci a malé pacienty dětská sestra z dětského a novorozeneckého oddělení Orlickoústecké nemocnice Ludmila Vajsová? „Myslím, že děti mají zvláštní sebeobnovovací funkci – za dva, za tři dny dokážou najednou doslova rozkvést,“ říká zdravotní sestra, kterou láska k dětem provázela už odmalička.

Pardubičtí hokejisté na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice

22. října 2013

Již počtvrté v posledních letech navštívili pacienty dětského oddělení hokejisté oblíbeného pardubického „Dynama" - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Brankáře Dušana Salfického, kapitána týmu Václava Kočího a legendu pardubického hokeje Vladimíra Martince uvítali zpívanou zdravicí žáci ZUŠ Týniště nad Orlicí. Přestože se týmu daří (v současné době je na druhém místě extraligové tabulky), nabídli jsme hráčům posilu - sestru Obroučkovou, která si pro své hokejové angažmá zvolila pseudonym sestra Hašková.