Alternativní techniky v těhotenství a při porodu

Homeopatie

Homeopatii využíváme při přípravě k porodu, u rodiček s odteklou plodovou vodu k přípravě porodních cest nebo například při podpoře kojení a k lepšímu hojení porodního poranění. Homeopatika obsahují vysoce ředěné přírodní látky a jejich užívání je v těhotenství a při porodu naprosto bezpečné.

V naší porodnici nabízíme možnost využití́ homeopatie v rámci předporodní́ přípravy od 36. týdne těhotenství́ a dále využití́ aromaterapie a homeopatie u porodu.

Objednání ke konzultaci a dotazy zasílejte na e-mail: veronika.hainisova@nempk.cz.

Aromaterapie

Aromaterapie je přírodní léčebná metoda podporující fyzické i psychické zdraví, která využívá éterických olejů z různých rostlin. V porodnictví má široké uplatnění např. na podporu kontrakcí, uvolnění porodních cest či k povzbuzení při únavě a vyčerpání.

Objednání ke konzultaci a dotazy zasílejte na e-mail: veronika.hainisova@nempk.cz.

Více informací k homeopatii a aromaterapii v naší porodnici si můžete přečíst také zde.

Bylinná napářka

Rodičkám nabízíme také bylinnou napářku, kterou dosáhneme hned několika účinků – aromaterapie, hydroterapie, fototerapie a termoterapie. Napářka působí nejen na porodní cesty, ale příznivě ovlivňuje i psychiku ženy.

Rebozo

Rebozo je název pro dlouhý šátek pocházející ze střední a jižní Ameriky. Při porodu se využívá k masážím a k manévrování s dítětem v pánvi. Při porodu s ním lze pracovat jak na úrovni dítěte, tak matky.

Multitrack

V porodnici Orlickoústecké nemocnice máme k dispozici také multritrack – závěsný systém s šálou, gymnastickým balónem, porodní stoličkou a žíněnkou. Multitrack je podporou v aktivním přístupu k porodu a umožňuje i zapojení partnera či doprovodu.

Balóny

K dispozici máme gymnastické balóny, gymnastické balóny „peanut“, overbally i masážní balónky. Všechny slouží k lepšímu pohodlí rodičky, a to nejen k relaxaci mezi kontrakcemi, masážím, ale také k lepšímu zvládnutí kontrakcí a celkové podpoře aktivního přístupu při porodu.

Taping

Nově v naší porodnici nabízíme rodičkám taping. Ten využívá elastických lepicích pásek, které se aplikují na kůži. Můžeme je využít například při otocích nohou, při křížových bolestech při porodu, k podpoře bříška v těhotenství nebo i k přípravě k porodu.

Moxování

Moxování je alternativní metodou, kterou lze využít jako dopomoc při otáčení plodu z polohy koncem pánevním do polohy hlavičkou. Metodu lze využít od 32. do 34. týdne těhotenství.

Kontakt: MUDr. Veronika Špicarová, e-mail: vspicarova@centrum.cz

Akupunktura

Nabízíme akupunkturní předporodní přípravu od 36. ukončeného týdne těhotenství. Řešení dalších gynekologických i jiných obtíží po individuální domluvě.

Upozorňujeme, že akupunktura není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Kontakt: MUDr. Veronika Špicarová, e-mail: vspicarova@centrum.cz