Na oddělení šestinedělí poskytujeme spolu se sestřičkami z novorozeneckého oddělení péči maminkám krátce po porodu. Disponujeme 27 lůžky. Pokoje jsou dvoulůžkové se společným sociálním zařízením pro 2 pokoje. K dispozici je jeden nadstandartní pokoj s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením. V případě volné kapacity oddělení se snažíme umísťovat maminky na pokoj samostatně.

Doba pobytu na oddělení šestinedělí se řídí zákonnou dobou hospitalizace dítěte, což je minimálně 72 hodin. Rodička je většinou schopná propuštění dříve, ale samozřejmě odchází až společně s dítětem, o jehož propuštění rozhoduje dětský lékař. Dětská vizita probíhá každý den na pokoji za přítomnosti maminky. Po porodu císařským řezem propouštíme většinou 4. den.

Ambulantní porod nenabízíme, na přání rodičky a po domluvě s pediatrem lze odejít z porodnice dříve po podepsání negativního reverzu.

Během pobytu na oddělení šestinedělí dohlíží na šestinedělku porodní asistentka. Lékař porodnice provádí u nedělky 1x denně vizitu a 2. poporodní den kontrolní ultrazvuk dělohy. U nedělky po císařském řezu se ultrazvuk provádí 4. pooperační den a většinou tentýž den je z porodnice spolu s miminkem propuštěna.

Informace o návštěvách maminek a miminek na oddělení šestinedělí naleznete níže. 

Vedoucí lékař

MUDr. Veronika Žižková

umístění

budova A, 2. patro

telefon

+420 465 710 243

Informace pro návštěvy

Návštěvy maminek a miminek na oddělení šestinedělí jsou umožněny v návštěvní místnosti bez omezení.

Pokud bude maminka na pokoji sama, nabízíme možnost návštěvy zákonného zástupce dítěte přímo u ní.

Zabezpečený vstup pro návštěvy na oddělení je z předního vchodu do budovy A (před nemocnicí od autobusové zastávky).